Egyéb összetevők

EGYÉB KOZMETIKAI ÖSSZETEVŐK

Az egyéb összetevők között vegyesen soroltuk fel azokat az anyagokat, amelyek bár más csoportokba nem fértek bele, de nem kevésbé fontos összetevői termékeinknek. Ilyenek a bőrre és hajra szánt alkalmazásokhoz a leggyakrabban használt emulgeálószerek, sók, tenzidek és szappanjaink egyik legfontosabb alapanyaga: a kecsketej.

CINK RICINOLEÁT

(Zinc Ricinoleate)

A cink-ricinoleát a ricinusolajból származtatott, elsősorban dezodorokban használatos szagadszorbens anyag. Sivel semlegesíti a baktériumfelbomlás által létrehozott szagokat, ezáltal megakadályozza a jellegzetes izzadtságszag kialakulását, de nem fojtja vissza az izzadást, amely egy természetes és szükséges élettani folyamat.

 
TERMÉKEINK, AMELYEKBEN FELHASZNÁLJUK:
 
deostiftek

 

 

CINK RICINOLEÁT

EPSOM SÓ

(Magnesium Sulfate)

A magnézium-szulfát a magnézium és a kénsav által alkotott ásványi vegyület. Nevét a Surrey-ben található kisvárosról Epsomról kapta. Számos egészségügyi, valamint szépség-, háztartási és kertészeti felhasználással rendelkezik, a fürdősók egyik legfontosabb alapanyaga. A keserűvizek a bennük lévő ásványi sók nagy ozmózis nyomása miatt erős hashajtó hatásúak. Mivel a bőrünkön keresztül is képes felszívódni, így külsőleg is nagyon hatékony lehet, ízületi fájdalmakra, izomgörcsre, gyulladt, pattanásos bőr ápolására.

 


TERMÉKEINK, AMELYEKBEN FELHASZNÁLJUK:

fürdősók

 

EPSOM SÓ

 

KECSKETEJ

(Caprea lac)

A kecsketej köztudottan magas ásványi anyag és elektrolit tartalma, valamint gyulladáscsökkentő és hidratáló tulajdonsága miatt vált a biokozmetikumok egyik kedvelt összetevőjévé. A benne lévő természetes savak segítik a leváló hámsejtek fellazulását és segítik a friss bőr képződését. Bár sokan száraznak érzik bőrüket szappanozás után és ezért választják a hagyományos tusfürdőket, ugyanakkor fontos tudnunk azt, hogy ennek mi az oka. A szappan lúgos kémhatása miatt lekoptatja a bőrfelszínt, míg a savas tusfürdő érintetlenül hagyja azt. Ezzel szemben a tusfürdő használatakor nem indul be hámlasztás folyamata, amire bőrünknek egyébként szüksége van.

A kecsketejben megtalálható az öregedés jeleinek kialakulását lassító Q10 koenzim, valamint több mint 70 telítetlen zsírsav. Elektrolit tartalma gyulladáscsökkentő, ezért külsőleg használva alkalmas a bőrallergia, neurodermatitisz, ekcéma, valamint kiütések tüneteinek enyhítésére. Nem csupán magas az ásványi anyag tartalma, de megegyezik a bőr védőrétegében találhatókkal, így a belőle készült szappanok mindennapi használat alatt sem szárítják a bőrt. Lúgos kémhatású, így visszaállítja a bőr normál PH- értékét. Alacsony olvadáspontja miatt már 37 Celsius fokon behatol a bőr mélyebb rétegeibe és könnyen felszívódik.

A kecsketejben található legfontosabb anyagok:

Proteinek: albuminok, globulinok és kazeinek. Nagyon kevés benne az alfa-s-1-kazein, ezért kevéssé allergén hatású.

Zsírsavak: Sok, biológiailag értékes rövid és közepesen hosszú zsírsav. Ezen kívül gazdag kétszeresen telítetlen konjugált linolsavban (CLA).

Ásványi anyagok: Kalcium, kálium, magnézium, nátrium, foszfor és klorid.

Nyomelemek: Réz, cink, foszfor, bór, titán, króm, jód, viszonylag kevés vas.

Vitaminok: A-, B1-, B2-, C-, D- és E-vitaminok, Nagyon kevés B12-vitamin és folsav. A kecsketej azért annyira fehér, mert A-vitamint tartalmaz és háromszor annyi D-vitamin van benne, mint a tehéntejben.

Enzimek: Nyolcféle enzim, plusz a koenzim Q10, amely antioxidáns hatású és sejtjeink nélkülözhetetlen alkotóeleme.

TERMÉKEINK, AMELYEKBEN FELHASZNÁLJUK:

szappanok

maszkok, arcpakolások

KECSKETEJ

 

CITROMSAV

(Citric Acid)

A citromsav szabad állapotban vagy kálium-, illetőleg kalciumsó alakjában rengeteg gyümölcsben, illetve  számos növény levelében, kérgében és gyökerében előforduló hárombázisú szerves sav. Élelmiszerekben elsősorban más antioxidánsok hatását segítő, savanyúságot-szabályozó anyagként, valamint ízesítőszerként alkalmazzák. Kozmetikai készítményekben pH-értékének beállítására, kelátképző reagensként vagy szintén más antioxidánsok hatását erősítő összetevőként. Szódabikarbónával kombinálva pezsgő fürdőgolyók készítésére alkalmas.

 
TERMÉKEINK, AMELYEKBEN FELHASZNÁLJUK:
 
fürdőkozmetikumok

CITROMSAV

GLICERIN

(Glycerin)

Számos bőr- és hajápoló kozmetikai és higiéniai termékben megtalálható többértékű alkoholok közé tartozó, színtelen, szagtalan szerves vegyület. Elsősorban szappanok, illetve hidratáló krémek készítésére használjuk, mert elvonja a levegő páratartalmát, így meggátolja a bőr kiszáradását, de belefoglalható majdnem minden bőr- és hajápoló termékbe. Hidratáló tulajdonságának köszönhetően a glicerines szappan kiváló az érzékeny, irritált bőr számára.


TERMÉKEINK, AMELYEKBEN FELHASZNÁLJUK:

szappanok

kézkrémek

testradírok

hajápolók

szőrtelenítés utáni ápolók

GLICERIN

DESZTILLÁLT VÍZ

(Aqua Destillata)

Desztillált víz desztillációs eljárással nyert ionoktól, nyomelemektől és egyéb szennyeződésektől mentes víz. Már az ókorban is készítettek desztillált vizet, amelyet tengervíz lepárlásával állítottak elő. Felhasználási területe rendkívül széleskörű. A desztillált vizet nem emberi fogyasztásra készítik. Termékeinkben a desztillált vizet tiszta és ásványi anyagoktól mentes volta miatt részesítjük előnyben.


 

TERMÉKEINK, AMELYEKBEN FELHASZNÁLJUK:

szappanok

kézkrémek

testradírok

hajápolók

arcápolók

maszkok, pakolások

szőrtelenítés utáni ápolók

DESZTILLÁLT VÍZ

 

HIMALÁJA SÓ

(Himalayan Salt)

A Himalája só egy népszerű, kereskedelmi megnevezése a pakisztáni Punjab tartományból származó kősónak. A nevet akkor kezdték el először alkalmazni, amikor más kontinenseken kezdték értékesíteni. A sót magát Khewra sóbányáiban bányásszak, ami a második legnagyobb sóbánya a világon. Általában vöröses vagy rózsaszínű, egyes kristályok pedig áttetszők vagy fehérek.  A szín a benne lévő vas-oxid szennyeződésnek köszönhető. Gyakran használják főzéshez, de fürdés során is használjuk, hogy abban feloldódva fejtse ki a hatásait. Segít a bőr hidratáltságának fenntartásában, alkalmazható számos bőrbetegség esetén gyulladáscsökkentő hatása által. A só fertőtlenít, így segít az aknék és pattanások megelőzésében, illetve megszüntetésében. Lassítja az öregedési folyamatokat, és jótékony az apró ráncok kisimításában is. Remek a narancsbőr és a pigmentfoltok ellen.

A himalájai só, nem eredetmegjelölés, hanem reklám, ezért félrevezető lehet a fogyasztó számára, amelyet csak erősít a különböző forgalmazók magas hegyeket ábrázoló csomagolása.  Ezzel ellentétben a Himalája só kitermelése vitathatatlanul nyílt bányászatban, a himalájai hegységtől néhány száz kilométerre fekvő, sűrűn lakott síkságtól elválasztott dombos vidéken történik. 2003-ban a bajor Fogyasztóvédelmi Hivatal 15 olyan Himalája sót elemzett, melyet Németországban is értékesítenek és összesen 10 különböző ásványi anyagot mutattak ki ezekből a mintákból: nátrium-kloridot 98 %-ban tartalmaztak és a maradék 2 %-ban egyéb ásványi anyagokból épültek fel. Megállapításra került az is, hogy ezek a sók valóban Pakisztánból származnak és mint minden más asztali só nagy mennyiségű fogyasztása, ez is okozhat magas vérnyomást, valamint az, hogy beltartalmi értékei  nem sokban különböznek az asztali sókétól. Mindezek ellenére termékeinkbe hatékonyabb fizikai tulajdonságai miatt alkalmazzuk. Adalékanyagmentes és szemre tetszetős.


TERMÉKEINK, AMELYEKBEN FELHASZNÁLJUK:

szappanok

testradírok

fürdőkozmetikumok

HIMALÁJA SÓ


EMULGEÁTOROK

Mivel a víz és az olaj nem keveredik össze, elkülönül egymástól, egy további anyag, az emulgeátor szükséges ahhoz, hogy homogén keveréket hozzunk létre, amely együtt tartja a vizet és az olajat/zsírt. Kétféle emulgeálószer van. Az olaj a vízben (o / w) emulgeálószerek tartják az olajcseppeket vízben, míg a víz az olajban (w / o) emulgeálószerek tartják a vízcseppeket olajba. W / O emulgeálószereket zsírosabb  krémekben (pl. éjszakai- és napvédő krémek), míg az O / W emulgeálószereket hidratáló termékekben használjuk. Natúrkozmetikumokban kizárólag természetes eredetű emulgeátorok alkalmazhatók, amely nem tartalmaz oldószereket, tartósítószereket vagy egyéb adalékanyagokat. 

 
CETEARYL ALCOHOL
 
Termékeinkben felhasználásra kerülő cetearil alkohol 100%-ban növényi eredetű, zsírsavakból származtatott anyag, amelyet konzisztencianövelőként, enyhe emulgeáló, illetve nedvességmegkötő tulajdonsága miatt használjuk. Enyhe emulgeáló tulajdonsága miatt kiegészíti az emulgeátorok hatását, növeli az emulziók stabilitását. Segíti a krémek jobb beszívódását, ezáltal csökkenti a zsíros utóérzetet a bőrön. Ezen felül bőrsimító, bőrpuhító hatású.

TERMÉKEINK, AMELYEKBEN FELHASZNÁLJUK:

kézkrémek

szőrtelenítés utáni ápolók


CETEARYL OLIVATE

Olivaolaj származék. Olaj a vízben O/V típusú emulgeálószer, amely jól felszívódik a bőrbe, nem okoz zsíros érzetet.

TERMÉKEINK, AMELYEKBEN FELHASZNÁLJUK:

kézkrémek

szőrtelenítés utáni ápolók


SORBITAN OLIVATE

Olívaolajból származtatott emulgeáló viasz.  Kiváló emulgeátor krémekben, balzsamokban, száraz (vízmentes) készítményekben, de alkalmas akár lipogélek kialakításához is.

TERMÉKEINK, AMELYEKBEN FELHASZNÁLJUK:

kézkrémek

babaápolók

szőrtelenítés utáni ápolók


GLYCERYL STEARATE 

Olaj a vízben O/V típusú emulgeálószer, amely könnyű szerkezetű, a bőrbe gyorsan felszívódó textúrájú krémeket eredményez. 

TERMÉKEINK, AMELYEKBEN FELHASZNÁLJUK:

kézkrémek

babaápolók

szőrtelenítés utáni ápolók

EMULGEÁTOROK